Na konci června se uskutečnil již 15.ročník interkulturního festivalu RefuFest na Střeleckém ostrově v Praze. My byli u toho, a tak si můžete pustit video z akce a nasát skvělou atmosféru, která na festivalu panovala!

RefuFest chce prostřednictvím radostné oslavy ukázat, že cizinci jsou součástí české společnosti. Spolu s aktivními migranty již od začátku buduje malé kulturní světy, které budou na festivalu prezentovat jednotlivé migrantské komunity– bude se jednat jak o statické stánky s jídlem a kulturními artefakty, tak i divadla, workshopy, taneční vystoupení a národní hry. V letošním roce je cílem také manifestovat solidaritu s uprchlíky prostřednictvím tematických diskuzí a workshopů.

Návštěvníci letošního ročníku si chválili nejen pozitivní atmosféru a možnost seznámit se s různými kulturami, ale také skvělé jídlo a nabitý program. "Je super vidět po dlouhé době tolik lidí. Vzhledem k tomu, že nám v poslední době chybí cestování, tak je skvělé potkat tu na jednom místě různé kultury,“ uvedla jedna z návštěvnic. 

@NEJSMESICIZI.CZ 2021