Přinášíme vám úplně nový film, v němž si uvaříme chutná a zajímavá jídla a také popovídáme o životě. Společně s Lindou Rybovou si upečeme kachnu a jako dezert tradiční srbskou pitu s višněmi. David Prachař si zase popovídá s dvěma cizinci, kteří se s námi podělí o své životní příběhy.

V první části si upečeme pitu s višněmi, což je taková srbská verze našeho štrúdlu. Poté se pustíme do pečení tradiční české kachny, což si bere na starost herečka Linda Rybová.

Jakub Prachař si pak popovídal s rodilou Kolumbijkou, která je v České republice už šest let. "Českou republiku hodnotím rozhodně pozitivně, neměla jsem zatím žádnou negativní zkušenost." říká mladá Kolumbijka, která si vybrala Česko jako destinaci pro studium. Je zde ale ráda a chtěla by zůstat i po studiích a začít v tuzemsku pracovat. 

Jeho druhým hostem je Sergei, který přijel do Česka studovat pěstování rostlin. V tuzemsku se mu ale zalíbilo natolik, že zde začal pracovat jako realitní makléř. Na Česku se mu mimo jiné líbí svoboda slova, kterou tu máme. 

 

@NEJSMESICIZI.CZ 2021