Desítky festivalů, divadel a dalších kulturních institucí se připojují k výzvě #kulturaproukrajinu a chystají benefiční koncert na pražské Kampě. Už dnes od 18:00 na pražské Kampě.

My, aktéři české kulturní scény jsme vyděšeni současným vývojem situace na Ukrajině. Jasně se vymezujeme vůči postupu Ruské federace v čele s prezidentem Vladimirem Putinem. Považujeme za nezbytné vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli. Vyzýváme všechny, kteří mají možnost, aby se k naší iniciativě připojili.

Benefiční akce proběhne ve čtvrtek 3. března od 18:00 na Kampě.

Naše iniciativa vychází z lokálních kulturních komunit. Naše pozvání přijali osobnosti jak české, tak ukrajinské, ruské i běloruské kulturní scény. Promluví zástupci zapojených organizací, odborníci na vývoj současné situace a dobrovolníci, kteří mají osobní zkušenost z ukrajinských hranic.
Na akci vystoupí také ukrajinský velvyslanec Jevhen Petrovič Perebyjnis.

Cílem akce je také podpora veřejné sbírky "SOS Ukrajina" pod záštitou Člověka v tísni. Prostředky budou použity na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců. č. ú. 93209320/0300
Akce se koná za podpory městské části Praha 1.

@NEJSMESICIZI.CZ 2021